rssLink RSS dla wszystkich kategorii
 
icon_orange
icon_red
icon_red
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_green
icon_red
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_red
icon_blue
icon_orange
icon_red
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_green
icon_blue
icon_blue
 

FS#397 — Nowości w OVH

Przydzielony do projektu— Aktualności
Modernizacja
Aktualności
ZAMKNIĘTE
100%
- Nowe rozszerzenia domen w formularzu zamówień: .AT - już dostępna, .NL i .IT - w przygotowaniu.
- Modernizacja systemu odnawiania usług OVH - wszelkie uwagi na temat nowego interfejsu będą mile widziane.
- Aktualizacja systemu przewodników (http://pomoc.ovh.pl): pracujemy nad przewodnikami w wersji video oraz osobną częścią FAQ. Dziękujemy za uwagi i komentarze na temat jego funkcjonowania systemu. Dodamy również system punktacji, dzięki któremu Użytkownicy będą mogli oceniać wszystkie przewodniki. W ten sposób będziemy mogli zwiększyć funkcjonalność systemu pomocy.
- W przygotowaniu nowa wersja managera v3.3: Będzie to uproszczona wersja dostosowana do poziomu umiejętności technicznych Użytkowników.
- System supportu v3 - to stworzony przez naszą firmę system komunikacji przez email między użytkownikami a Biurem Obsługi Klienta OVH. Testujemy go od kilku miesięcy zarówno w naszym oddziale oraz w Niemczech i Hiszpanii. Nadszedł czas na wersję francuską.
- Tracer maili: Sprawdzamy trasę każdej wiadomości wysyłanej poprzez funkcję mail (), wiadomości otrzymywanych na serwerach MX lub wysyłanych przez ns0.ovh.net. Naszym celem jest poprawienie jakości funkcjonowania systemu mailowego, chcemy wyeliminować problemy związane z utratą wiadomości lub opoznieniami w dystrybucji.
- Serwery wirtualne: występują problemy z systemem plików dla konfiguracji BiXeon z 1 dyskiem SCSI (żadnych problemów z serwerami BiXeon z raidem sprzętowym i Core2duo). Testujemy nowy kernel 2.6.X z patchami, aby rozwiązać problem.
- Nowa platforma serwerów wirtualnych: Po stworzeniu nowego systemu zarządzania MySQL i mailami będziemy zajmowac się serwerami danych. Planujemy udostępnić system snapshotów na wszystkich serwerach wirtualnych. Nowa infrastruktura będzie wprowadzona z końcem wakacji.
- Usługi backup dla serwerów dedykowanych: planujemy uruchomimy nową platformę w datacenter Global Switch, aby zwiększyć bezpieczeństwo oraz jakość usług backup (FTP i narastający). Będzie ona miała rozmiar kilkuset TB.
- Nowe dystrybucje: sukcesywnie wprowadzamy nowe dystrybucje dla serwerów dedykowanych (wersja beta). Są one dostępne podczas składania zamówienia oraz przy reinstalacji serwera w panelu klienta. Więcej informacji na naszej stronie.
- Testujemy nowość dla serwerów dedykowanych, która ma być małą rewolucją. Ze względu na dużą liczbę różnych płyt głównych i konfiguracje sprzętowe na poziomie dysków zajmie nam to więcej czasu niż przypuszczaliśmy, efekty będą wkrótce widoczne...
- Nasza sala w datacenter Global Switch będzie pełna za 2-3 tygodnie. Razem Z Global Switch pracujemy nad tym aby przygotować nową salę dla nowych klientów. Posiadamy jeszcze miejsce w naszym datacenter Redbus.
- Prace nad siecią w Paryżu zakończą się w lipcu. W efekcie nasz obwód będzie połączony Global Switch. Datacenter Redbus będzie routowane na routerach CWDM a nie przez obwód główny.
- Zamierzamy przprowadzić testy nowych dostawców tranzytu aby polepszyć połączenie do DT. Mowa o 10 Gbps na Level3 lub bezpośrednio do DT.
- Dzisiaj dostaliśmy 2 nowe generatory, każdy o mocy 2MVA. Ich ciężar to 120 ton. Wymaga to użycia dźwigów i zorganizowania specjalnego transportu. W poniedziałek 18.06 przełączamy całe datacenter w Roubaix na zasilanie zapasowe i zwiększymy jego moc z 6 do 8 MVA. Nie będzie żadnych przerw w działaniu sieci.
- Prace nad 2 połączeniem między Roubaix i Paryż postepują. Kończymy spawanie światłowodów w metrze w Lille. Pracujemy z VNF aby stworzyć korytarze i przepuśić nimi nasze światłowody. Odebraliśmy sprzęt DWDM, który pozwoli nam połączyć nasze datacenter w Roubaix z Paryżem. Chcemy zakończyc prace z końcem czerwca. Ten projekt jest trudny do zrealizowania ze względu na złożoność dokumentacji, jednak jesteśmy na dobrej drodze, aby go ukończyć.
- Rozpoczęliśmy wstępne sprace nad 3 datacenter z 11MVA mocy elektrycznej dla 60,000 serwerów dedykowanych. Planujemy zakończyc prace w 2008 roku.

Pomimo długiego majowego weekendu udało nam się utrzymać właściwy rytm pracy. W najbliższym czasie zobaczycie Państwo rezultaty wielu projektów, które aktualnie rozwijamy.

Pozdrawiamy,
Ekipa OVH
Data:  środa, 17 październik 2007, 11:13
Powód zamknięcia:  Done