rssLink RSS dla wszystkich kategorii
 
icon_orange
icon_red
icon_red
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_green
icon_red
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_red
icon_blue
icon_orange
icon_red
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_green
icon_blue
icon_blue
 

FS#431 — Serwery wirtualne

Przydzielony do projektu— Aktualności
Modernizacja
Aktualności
ZAMKNIĘTE
100%
Od około 5 miesięcy aktualizujemy naszą platformę serwerów wirtulanych tak, aby była ona kompatybilna z naszą nową platformą serwerów wirtualnych. Dzięki temu nasi klienci będą mogli skorzystać z nowych opcji i z nowych usług, które będą wkrótce dostępne.

Dwa miesiące temu zaktualizowaliśmy także platformę SQL. Od tej pory usługa SQL działa bez zarzutów.

Zajęliśmy się także mailami i od miesiąca nie otrzymaliśmy żadnych skarg dotyczących ich działania. Oznacza to, że wszystkie maile są dostarczane, nie ma opóźnień w dostarczaniu maili, nie ma problemów związanych z blacklistowaniem. Ta aktualizacja nie została jeszcze zakończona. Potrzebujemy jeszcze dwóch tygodni na zakończenie rozwiązywania ostatnich problemów związanych z wysyłaniem maili z list mailingowych przy użyciu funkcji mail(). Pracujemy nad rozwiazaniami technicznymi, które pozwolą wam wysyłać nawet do 100000 maili tygodniowo z dużą szybkością. Aktualne ograniczenie to 20000 - 30000 maili tygodniowo (powyżej występują spowolnienia wysyłania maili z poziomu funkcji mail()).

Podczas aktualizacji PHP zauważyliśmy problemy z funkcją flock. Funkcja ta nigdy nie działała w PHP. Nagle zaczęła działać powodując szereg problemów z CMS'ami, które mają problemy z zarządzaniem funkcją flock (np. SPIP lub cache). Problem ten został rozwiązany.

W trakcie aktualizacji kernela z wersji 2.4 na wersję 2.6 wystąpiły problemy z systemem plików na jednym typie serwerów (prosty dysk SCSI). Problem został rozwiązany. Chodziło o problem zarządzania cache write na dyskach. Sprzęt, którego używamy pozwala na cache write na kernelu w wersji 2.4. Po przejściu na kernel 2.6, kernel zaczął zarządzać tą funkcją, ale wystąpiły z tym problemy. Funkcja ta została wyłączona i system plików działa prawidłowo. Te 2 problemy zajęły nam mnóstwo czasu (poszukiwanie rozwiązania, zarządzanie infrastrukturą - reinstalowanie każdego dnia ponad 100 serwerów pobiera dużo zasobów wewnętrznych, nawet jeśli wszystko jest zautomatyzowane).

Pracujemy także nad następującymi projektami:
- Projekt kopii zapasowych (snapshot) na serwerach wirtualnych. Testujemy rozwiązanie techniczne. Za około 2 tygodnie będzie można zatwierdzić ten projekt i rozpocząć przenoszenie stron. Nowe rozwiązanie pozwoli na korzystanie z 5 kopii zapasowych dostępnych bezpośrednio przez FTP.
- Przejście na wyższą ofertę będzie wykonywane bez przenoszenia danych między serwerami. Przystosowujemy do tego nową platformę i aktualną platformę działającą na zasadzie klastra. Musimy jeszcze wykonać prace dotyczące serwerów FTP i dotyczące wysyłania maili z poziomu postfix.
- Zadania crontab będą dostępne z poziomu managera. Oznacza to, że będziecie mogli je dodawać, zmieniać lub usuwać bezpośrednio w managerze.
- Testujemy Windows w środowisku Linux, abyśmy mogli zaproponować instalowanie stron na wybranej przez was platformie. Bez wpływu na dane, będziecie mogli zainstalować swoją stronę www na Linuxie z ip FR a subdomenę na Windows z ip PL.
- Manager v3.3 pozwoli w prosty sposób zarządzać stronami. Planujemy jego wprowadzenie na koniec sierpnia.
- Przygotowujemy nową formę zamówienia (v3), które zostanie dostosowane do managera v3.3.
- Wykonujemy aktualizację serwerów plików logów, aby mogły one obsłużyć więcej odpytań na sekundę dla wszystkich stron zainstalowanych na naszych serwerach pozwalając w tym samym czasie na korzystanie ze statystyk prawie w czasie rzeczywistym dzieki OSL (OvhSpeedLog).
- Testujemy nowe interfejsy webmail, abyście mogli wybrać interfejs, który najbardziej wam odpowiada.
- Wszystkie maile, które przechodzą przez nasze instalacje są zapisywane w logach (5000000 emaili dziennie). Chcemy dać wam dostęp do tych logów z poziomu managera. Informacje te będą mogły być przechowywane przez 1 rok.
Data:  wtorek, 03 lipiec 2007, 12:26
Powód zamknięcia:  Done