rssLink RSS dla wszystkich kategorii
 
icon_orange
icon_red
icon_red
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_green
icon_red
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_red
icon_blue
icon_orange
icon_red
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_blue
icon_green
icon_blue
icon_blue
 

FS#465 — Nowość w OVH: vKVM

Przydzielony do projektu— Aktualności
Modernizacja
Aktualności
ZAMKNIĘTE
100%
Mamy przyjemność poinformować, że uruchomiliśmy opcję vKVM dla serwerów dedykowanych.

Czym jest vKVM?

vKVM (Virtual Keyboard/Video/Mouse) pozwala na zdalne zarządzanie serwerem, nawet jeśli nie działa on w sieci. Przykład: Mają Państwo serwer dedykowany z systemem Windows, zmieniają Państwo konfigurację sieci i ... serwer przestaje pingować, nie można się z nim połączyć. W takiej sytuacji można skorzystać z vKVM. W jaki sposób? Wystarczy wykonać reboot serwera do trybu vKVM i uruchomić serwer z poziomu interfejsu www vKVM. Następnie poprzez applet Java (VNC/SSL) można uruchomić Windows, wpisać login i hasło, naprawić konfigurację sieci i wykonać reboot serwera do dysku twardego.

vKVM to innowacyjny pomysł w OVH realizowany od 2 miesięcy. Dzięki wirtualizacji serwera, Państwa serwer może zostać uruchomiony w systemie vKVM. System ten pozwala na wirtualizację serwera dedykowanego i sprawdzenie jego uruchamiania tak jak na ekranie.

vKVM działa pod Linuxem i pod Windowsem. Pod FreeBSD występuje problem z mappingiem dysku. Wystarczy zmienić dyski w /etc/fstab (lub używać label).

Dzięki vKVM można także uruchomić serwer z obrazu ISO dzięki ftpfs lub na dysku flash USB. Mogą więc Państwo uruchomić serwer na wybranym systemie i wykonywać działania poprzez vKVM używając klawiatury i myszki.

Aktualnie żaden dostawca usług hostingowych nie udostępnia usługi vKVM w cenie dzierżawy serwera. Niektóre firmy udostępniają KVM jako opcję płatną.

Aby skorzystać z vKVM, należy zalogować się do managera i wykonać reboot serwera do trybu vKVM. Otrzymają Państwo email z danymi do połączenia. Jeśli chcą Państwo uruchomić serwer linux w vKVM na Państwa dysku, musi on działać z ostatnią wersją kernela linux lub funkcją netboot vKVM.
Data:  poniedziałek, 30 lipiec 2007, 17:08
Powód zamknięcia:  Done